II Tartumaa loometalgud on edukalt läbi saanud.
Palju õnne kõikidele osalejatele!
Kuna pilte sai kahe päeva peale tehtud väga palju, siis me veel tegeleme nendega!
💛 Peaauhinna 3000 eurot võitis meeskond Kriimani MõisaKino ja neid tunnustas ka Tartu Loomemajanduskeskuse 1-aastase inkubatsioonipaketiga.
Kui loomemajanduskeskuse esindaja Juta Kuhlberg küsis, kas kino saab, siis omavalitsuste liidu tegevjuht Sven Tobreluts ütles liidu auhinda üle andes, et kino peab saama!
💛 Tartumaa Arendusseltsi toetus 1000 EUR idee elluviimiseks läks meeskonnale, kes tegelevad vaimse kultuuripärandi nähtavamaks tegemisega.
💛 SA Tartumaa Turismi auhind annab hoogu juurde ideele Õ-tiimile ehk O. W. Masingu pärandi jäädvustajatele.
💛 Naiskond Väekad Naised pälvisid Tartu Ärinõuandla ja ka Tartumaa Omavalitsuste Liidu heaolu auhinna.
💛 Rohetiiger võimestab naiskonda, kes hakkavad ellu viima algatust "Kultuurikodaniku Akadeemia" programm.
💛 Eesti Rahvakultuuri Keskus jõustab ideed "Ajapaik".
PALJU ÕNNE! 💛
Toimunud talgute ajakava
1.-2. oktoober 2021
1. oktoober, reede | 2. oktoober, laupäev |
08.30 Kogunemine, tervituskohvi 09.00 Loometalgute avamine ja metoodika tutvustamine 11.00 Algab meeskonnatöö 13.00 Lõuna 14.00 Meeskonnatöö jätkub 18.00 Õhtusöök 19.00 Meeskondade vahekokkuvõtted 21.00 Esimese päeva lõpp | 08.30 Kogunemine, tervituskohv 09.00 Meeskonnatöö jätkub 13.00 Lõuna 14.00 Meeskonnatöö jätkub 14.00 Esitluste ettevalmistamine 16.00 Lahenduste esitlemine 19.00 Auhinna tseremoonia ja koosviibimine NB! Võivad väikesed ajalised muudatused tulla. |
Mis on loometalgud?
Tartumaa Loometalgud on häkatoni stiilis nädalavahetus, mis põhineb võrumaalaste Vunki mano! meetodil, kus igaüks saab osaleda maakonna elu edendavate uudsete teenuste arendamises ja toimivate lahendusteni jõudmises. See on mõtteviis, et igaüks saab käivitada muutuseid, mida ühiselt ellu viia. Koosloome, kus probleemide lahendamisse on kaasatud kõik seotud osapooled, seal hulgas ka sihtgrupp, aitab jõuda paremini toimivate lahendusteni.Toome loometalgutele kokku kodanike kogemuse, ettevõtjate realistlikkuse, ekspertide pädevuse ja ametnike vastutuse. Iga idee juures pöörame erilist tähelepanu sellele, et arvestatud oleks ka nende inimeste huvidega, kelle häält igapäevaelus ehk nii palju kuulda ei ole, näiteks erivajadustega inimesed, vähemused jne.
Kuidas toimuvad loometalgud?
Loometalgute korraldusmeeskond on loonud Sinu idee arendamiseks suurepärase platvormi. Peale ideede esitamist, avame keskkonna meeskondade moodustamiseks.
Sinu idee ümber koonduvad erineva taustaga inimesed: ettevõtjad, avaliku sektori esindajad, mittetulundussektori aktivistid, hingelt noored, tegusad ja aktiivsed inimesed igas vanuses.
Võid juba mõelda, et tuled sinu ideega seotud inimestega koos loometalgutele, kuid ära pelga vastu võtta uusi inimesi uute mõtete ja nägemusega – see rikastab Sinu ideed.
Talgud toimuvad Kõrveküla Põhikoolis, Tartu vallas, kus on tagatud vajaliku tehnikaga ruumid meeskondadele ja toitlustus mõlema päeva vältel.
Loometalgud toimuvad Vunki mano! metoodikal ja mentorite juhendamisel tegutsev meeskond annab julgelt hoogu juurde Sinu ideele. Kui hoog sees, siis peale loometalguid aitavad hoogu üleval hoida kohtumised mentoritega ning ka heade koostööpartnerite auhinnad.
Kodavere Pärimuskeskuse esindaja Ergo-Hart Västrik, kes osales esimestel loometalgutel on öelnud:
„1 + 1 on loometalgute mõistes 11. Loometalgutel osalemisega on Sul võimalik ainult võita!"
Jorma Sarv
asutaja ja partner
Kertu Vuks
abivallavanem
Erkki Peetsalu
kommunikatsioon
Priit Tannik
Tartu õppekeskuse juhataja
Heleriin Jõesalu
andragoog/koolitaja
Taavi Karu
direktor
Jelena Žovnikova
finants- ja ärinõustaja
Indrek Maripuu
ärimudelite nõustaja
Roman Kaljuorg
IT-valdkonna nõustaja
Mai Timmi
koolitaja
mentorite juhendaja
Auhinnad
Auhinnad, mis aitavad Sinu ideel lendu tõusta ja viia meeskonna tööd edasi peale loometalguid! |
Toetaja
Projekt „Tartumaa kogukondlikud loometalgud“
Tartumaa Loometalgute korraldust toetab Euroopa Liidu Leader programm. Leader toetuste eesmärgiks on Eesti maaelu arengukava (MAK) 2014-2020 alusel toetada Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfondist (EAFRD) ning riigieelarvest kohalikku initsiatiivi, edendades elu maapiirkonnas kohaliku koostöö kaudu, milles erinevad osapooled suunavad oma ühised jõupingutused piirkonna vajaduste kindlaksmääramiseks, nende elluviimiseks ning piirkonna võimaluste kasutamiseks.
Projekt on rahastatud Tartumaa Arendusseltsi meetmest 2.1. Kohalike traditsioonide hoidmine ja arendamine.
Projekti eesmärk
Projekti üldiseks eesmärgiks on võimestada maapiirkondade arengut Tartumaal läbi koosloomelise mõtteviisi levitamise. Projekti eesmärgi elluviimiseks algatame uuendusliku maakondliku ürituste sarja – loometalgute häkatoni. Loometalgute häkatoni idee on kogukondades eri valdkondade vahelist aktiivset koostööd juurutades luua uusi innovaatilisi tooteid ja teenuseid, mis aitavad tugevdada Tartumaa jätkusuutliku arengut ja toetada Tartumaa kui innovaatilise piirkonna kuvandit. Eesmärgi saavutamiseks korraldatakse kahed loometalgud häkatoni meetodil. TAS-i visioon on, et aastal 2022 on TAS-i piirkonnas nutikas ja spetsialiseerunud ettevõtlus ning elujõuline kogukond. Sellest lähtuvalt on TAS-il kaks strateegilist eesmärki. Loometalgute projekt toetab mõlemat. Strateegiline eesmärk 1: kuna talgute eesmärk on välja töötada innovatiivseid kogukonnateenuseid, panustavad uued ideed omakorda nutika ja spetsialiseerunud ettevõtluse arengule. Talgute meetod ehk piirkonnale pühendatud häkaton on nutikas ja piirkonnas uudne. Välja töötatud lahendustest saavad nõustamise toel välja kasvada uued ettevõtmised. Loometalgud toetavad integreeritud koostööd üle sektorite ja üle terve TAS-i piirkonna. Strateegiline eesmärk 2: loometalgud ühendavad kogukonna eri liikmeid, kes muidu tegutsevad eri piirkondades-valdades, eri asutustes ja isegi eri sektorites. Tuues inimesed kokku, soodustatakse kogukonnatunde arengut. Kuna TAS-i eesmärk on tugev koostöövõrgustik, siis projekt saavutab seda, ühendades loometalgutel üle piirkonna kokku tulnud inimesi.