Maarja küla võlumaa
Maarja küla võlumaa – Mida teha küla ümbritseva 10 hektari maaga? Loomulikult midagi erakordset.
Maarja küla võlumaa – Mida teha küla ümbritseva 10 hektari maaga? Loomulikult midagi erakordset.
Õpimotivatsiooni hoidmine – Kuidas luua KOV-ide ülesena ühiselamu võimalusega kool, kus saab noortele pakkuda töiseid tegevusi, mis neil silmad särama panevad ja aitavad hoiduda halvale teele minekust?
Kuidas laiendada Kodavere murraku kasutajaskonda ja seda edasi anda noorematele? Kuidas aktiveerida passiivse keeleoskusega inimesi, et nad enamal määral murrakut kasutama hakkaksid? Kuidas “normaliseerida” avalikus ruumis murraku kasutamine ka Peipsiääre piirkonnas? Kuidas tuua murdekeel piirkonnas nähtavamalt esile, nt siltidel, viitadel, avalikel üritustel jne?
Kuidas tuua maaelu linnalapsele lähemale?
Kuldvõtmeke – Kuidas erivajadustega inimeste maailm viia suure hulga inimesteni?
Kuidas kasutada "Juturobotit" kogukonna sõnumi võimendamiseks?
Tartumaal asuv Hollywoodi mägi on teada-tuntud pea igale eestlasele. Täna on kahjuks mägi võssa kasvanud ja tähedki unustusehõlma vajunud. Milliseks saab mägi tulevikus?
Tegevjuht
Heaolu nõunik
IT
Brändid ja turundus
Nõunik
Direktor
Avalike teenuste arendamise ekspert
Ärimudelid
Peaspetsialist
23. oktoobril toimunud #tartumaine ideede kiirendi võttis vastu 8 ideed, mille ümber koondunud meeskonnad pühendasid pea 15-tunnise tööpäeva, et jõuda parimate tulemusteni.
Loometalgutel osales kokku 43 talgulist, 9 mentorit, 7 žüriiliiget, 4-liikmeline korraldusmeeskond kohapeal Nõos ja 5-liikmeline Nõo Põhikooli meeskond.
Loometalguid aitas ette valmistada 30-liikmeline Tartumaa juhtgrupp, kuhu kuulusid Tartumaa Turismi, Tartu Ärinõuandla, Tartu Loomemajanduskeskuse, Tartumaa Arendusseltsi ja Tartumaa kohalike omavalitsuste spetsialistid.
Aitäh Sulle - idee esitaja, et sa uskusid meisse ja tulid oma mõtetele loometalgutele lahendusi leidma.
Aitäh Sulle - meeskonnas osaleja, et sa usaldasid meid ja andsid suure panuse parema Tartumaa nimel.
Aitäh Tartumaa Arendusseltsi meeskonnale, et te mõistsite LEADER koostööprojekti olulisust Tartumaa kogukondadele.
Aitäh Võrumaa Arenduskeskusele, et olite nõus oma kogemusi jagama ja talguid läbi viima.
Aitäh Helen Avarlaid, kellega koos oli hea ja turvaline loometalgute ettevalmistuste rägastikus orienteeruda ning kes võlus kohale mentorid ja organiseeris nende tööd.
Aitäh Kadri Kangro, et mõtlesid kaasa ja julgesid rasket otsust - muuta talgud ühepäevasteks - vastu võtta.
Täname teid Helen ja Kadri loometalgute päeva modereerimise eest.
Aitäh IT-võlurile Martin Mark - sinu ehitatud veebisillad olid kindlad ja kiired.
Aitäh Nõo Vallavalitsus ja Nõo Põhikooli meeskond, et usaldasite meid ning lubasite toimetama kooliruumidesse. Kuldvõtmekese meeskond hindas kooli ligipääsetavust ja mugavust ratastooliga inimestele väga kõrge hindega!
Suured tänud Liis Mändma, Anne Otti ja Eda Toomsalu - teie poolt pakutud koolitoit oli imemaitsev! Õnnelikud on need lapsed, kes Nõo Põhikoolis koolilõunat söövad.
Aitäh Nõo Põhikooli IT-juht Jaak Rooden ja majandusjuhataja Urmas Kask, tänu teile saime toimima kindla veebisilla klassiruumide ja stuudio vahele.
Head mentorid, tänu teie ärakuulamisele, selgitamisele, küsimuste esitamisele, suunamisele ja kaasa mõtlemisele suutsid meeskonnad suunda hoida ning jõuda parimate tulemusteni. Aitäh teile!
Aitäh žüriiliikmetele, sest teie kanda oli kõige suurem vastutus!
Aitäh foto- ja videomeistrile Timo Arbeiter. Tänu sulle on meil võimalik ikka ja jälle ajas tagasi minna ning taaskord meenutada neid töiseid, pingelisi, kuid õnnelikke ja rõõmsaid hetki.
Aitäh Peep Puis ja Tauri Anni Reola Kultuurimajast, et usaldasite stuudio valgustamiseks oma tehnika.
Tänud Elmet Neumann Neumann Stuudio OÜ-st helitehnika eest.
Maitsvad meened panid välja Nõo Lihavürst ja Lõunakeskuse Taluturg. Aitäh teile!
Aitäh Anneli Saar ja Anneli Annama asutusest Estonian Gift OÜ loometalgute särkide ja roll-up´ide eest!
Tartumaa Loometalgute korraldust toetab Euroopa Liidu Leader programm. Leader toetuste eesmärgiks on Eesti maaelu arengukava (MAK) 2014-2020 alusel toetada Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfondist (EAFRD) ning riigieelarvest kohalikku initsiatiivi, edendades elu maapiirkonnas kohaliku koostöö kaudu, milles erinevad osapooled suunavad oma ühised jõupingutused piirkonna vajaduste kindlaksmääramiseks, nende elluviimiseks ning piirkonna võimaluste kasutamiseks.
Projekt on rahastatud Tartumaa Arendusseltsi meetmest 2.1. Kohalike traditsioonide hoidmine ja arendamine.
Projekti üldiseks eesmärgiks on võimestada maapiirkondade arengut Tartumaal läbi koosloomelise mõtteviisi levitamise. Projekti eesmärgi elluviimiseks algatame uuendusliku maakondliku ürituste sarja – loometalgute häkatoni. Loometalgute häkatoni idee on kogukondades eri valdkondade vahelist aktiivset koostööd juurutades luua uusi innovaatilisi tooteid ja teenuseid, mis aitavad tugevdada Tartumaa jätkusuutliku arengut ja toetada Tartumaa kui innovaatilise piirkonna kuvandit. Eesmärgi saavutamiseks korraldatakse kahed loometalgud häkatoni meetodil. TAS-i visioon on, et aastal 2022 on TAS-i piirkonnas nutikas ja spetsialiseerunud ettevõtlus ning elujõuline kogukond. Sellest lähtuvalt on TAS-il kaks strateegilist eesmärki. Loometalgute projekt toetab mõlemat. Strateegiline eesmärk 1: kuna talgute eesmärk on välja töötada innovatiivseid kogukonnateenuseid, panustavad uued ideed omakorda nutika ja spetsialiseerunud ettevõtluse arengule. Talgute meetod ehk piirkonnale pühendatud häkaton on nutikas ja piirkonnas uudne. Välja töötatud lahendustest saavad nõustamise toel välja kasvada uued ettevõtmised. Loometalgud toetavad integreeritud koostööd üle sektorite ja üle terve TAS-i piirkonna. Strateegiline eesmärk 2: loometalgud ühendavad kogukonna eri liikmeid, kes muidu tegutsevad eri piirkondades-valdades, eri asutustes ja isegi eri sektorites. Tuues inimesed kokku, soodustatakse kogukonnatunde arengut. Kuna TAS-i eesmärk on tugev koostöövõrgustik, siis projekt saavutab seda, ühendades loometalgutel üle piirkonna kokku tulnud inimesi.