Rahvusvaheline ettevõtlusõppe koolitusprogramm 18-25-aastastele noortele "Succeed in Business"


2024. a sügisel algas rahvusvaheline ettevõtlusõppe koolitusprogramm 18-25-aastastele noortele “Succeed in business”.  

Rahvusvaheline ettevõtlusõppe programm "Succeed in Business" ühe aasta, 2025. a augustini.  Programmi kogumaht on 207 tundi, koolituse täies mahus läbinutele väljastatakse ka tunnistus. Kokku toimub 17 erinevat üritust Eestis, Lätis ja Soomes. Õpe on inglise keeles.

Programmi käigus saavad noored omandada praktilisi ettevõtlusalaseid teadmisi, rahvusvahelise meeskonnatöökogemuse, võimaluse reisida ja arendada oma idee toimivaks lahenduseks.  

Osalejad on Tartumaalt, Lätist ja Soomest. Tartumaalt osaleb programmis 14 noort, kes on valmis aktiivselt osalema töötubades ning soovivad oma ettevõtlusalaseid teadmis ning oskusi arendada.  

Koolitusprogrammi osalejad valiti registreerimisvormi ja Tartumaa konverentsil osalemise põhjal ning esmaseks sihtgrupiks on madala sissetulekuga peredest pärit noored.

„Succeed in Business“ projekti kaasrahastab Euroopa Liit Interregi Kesk-Läänemere programmi kaudu.  Projektipartnerid on LBTU - Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte ja  Tampere University of Applied Sciences



Lisainfo:

Jaanika Orav
noorsootöö projektijuht
+372 5782 0185
jaanika.orav@tartumaa.ee  Täpsemalt koolitusprogrammist

  • Kick-off workshop. Ideede genereerimise ja hindamise tehnikaid õpitakse ja harjutatakse kahe päeva jooksul Lätis.
  • Face to face meetings. Ettevõtlusteemalised silmast silma töötoad, millest igaühe kestus on kaks päeva. Toimuvad Soomes, Lätis ja Eestis. Teemadeks on ärijuhtimine ja arendamine, personal ja inimressursid, turundus, müük ja kliendisuhtlus, finants, tootmine.  
  • Online meetings. Veebipõhised töötoad, mis kestavad 1 päeva maksimaalset 7 tundi. Teemad kattuvad silmast silma töötubadega.  
  • Teaming-up event. Kohtumisel luuakse rahvusvahelised meeskonnad ning asutakse tööle juba konkreetse äriideega.  
  • Progress meeting. Kohtumine, mille keskmes on kogemuste ja protsessi jagamine.  
  • Closing conference. Konverentsil tutvustatakse arendatud äriideid, antakse ideedele ja MVPle tagasisidet ning võetakse kogu koolitusprogramm kokku.  
  • MVP creation. Mentorite toel arendatakse oma äriideest lähtuvalt minimaalsed elujõulised tooted ehk MVP. Selles protsessis formuleerub äriidee juba konkreetseteks tegevuskavadeks ja sammudeks.

Igal koolitusprogrammis osalejal on juhendaja, kes vajadusel toetab, jälgib ja hindab osaleja edenemist vastavalt kokkulepitud plaanile.